Drukarnia Konin czyli
Zakład Poligraficzny Grzegorz Ratajczyk

Działamy na rynku od 1990 roku. 

Firma zaczęła swoją działalność w 1990 roku, wykupując ją od Spółdzielni.

 Grzegorz Ratajczyk zostaje właścicielem, firma zatrudnia ponad 10 osób. Pracują tutaj Zecerzy (czyli osoby które układają czcionki), introligatorzy, drukarze offsetowi.

Drukujemy głównie na lokalny rynek (Społem, Huta Aluminium, FUGO, Polmos, VINKON). Druk offsetowy jest głównym drukiem w naszej firmie.

 

Od 2000 roku Drukarnia mając na celu rozwój w technologię zakupuje pierwszą drukarkę laserową OKI formatu A4, która umożliwia druk niskonakładowy wizytówek, ulotek.

W kolejnych latach rozwijamy głównie druk cyfrowy oraz wielkoformatowy, po zakupie maszyny Mimaki CJV30 oraz drukarek przemysłowych, zarówno kolorowych jak i czarnobiałych – Konica Minota C6500e, C6000L, AccuroPress C3070, Bizhub C652, Bizhub C554.

 

1990 - Rozpoczęcie działalności

Pierwsze maszyny offsetowe zakupione przez szefa

1995 - Pierwsze komputery w firmie

Jako jedni z pierwszych prywatnych przedsiębiorstw zakupujemy komputery do składu druków

2000 - Zakup drukarki laserowej OKI

Drukarka laserowa, formatu A4

2005 - Drukarki przemysłowe

Pierwsza drukarka przemysłowa - Konica Minolta Bizhub C500

2010 - Pierwsza drukarka wielkoformatowa Mimaki

Pierwsi na rynku konińskim z drukiem wielkoformatowym

2015 - Rozwój firmy

Kolejne maszyny - laser, drukarki

0
Lat doświadczeń na rynku
0 +
Podziękowań, nagród
0 +
Archiwum projektów graficznych
0
Specjalistów w swoim zawodze

Recenzje naszych klientów

Kilka opinii na nasz temat od klientów którzy zdecydowali się na publikacje ich recenzji: 

Współpraca z firmą Pana Grzegorza Ratajczyka od lat jest wspaniałą przygodą. Jakość druku, terminowość oraz podejście do klienta - to główne atuty Drukarni Konin
Witold Koziarski
Kooperacja fotograf - drukarnia jest zawsze trudnym tematem. Na szczęście nie w tym wypadku - od samego początku nasza relacja układała się profesjonalnie i Pan Ratajczyk zawsze pomagał swoim fachowym "okiem" przy druku zdjęć lub folderów. Za tą pomoc szczególnie dziękuje - mam nadzieje że nasza współpraca będzie trwała jeszcze przez przynajmniej kolejne 30 lat!
FOTOSKLASKI
Współpracujemy już z Panem Ratajczykiem od ponad 20 lat. Nigdy, nie miałem żadnych nieprzyjemności związanych z tą znajomością. Pan Grzegorz ceni sobie głównie jakość, gdyż nigdy w ciągu naszej współpracy nie zdarzyło się, by cokolwiek zostało wydrukowane gorzej niż idealnie. Polecam
Zbigniew Jakubowski